The Grade

Summer Camp 2021

10 DNI DOBREJ ZABAWY

Od 23 lipca do 2 sierpnia!

The Grade Summer Camp to wyjazd dla nastolatków chcących  spędzić wakacyjny czas w aktywny i wartościowy sposób. Poza świetnym towarzystwem i dobrą zabawą stawiamy na rozwój różnych cech charakteru, np. odwaga i konsekwentność. Jest to świetne miejsce dla osób ambitnych i tych które nie boją się nowych wyzwań. Nie zabraknie u nas także ciekawych rozmów przy wieczornym ognisku.

Dzień

Od ranka do zmierzchu dominuje ruch. Jesteśmy aktywni, wykonujemy zadania, przekraczamy swoje bariery.

Wieczór

Czas na ognisko, a przy nim zasłużony odpoczynek, dyskusje, gry planszowe i czas wolny.

Dzień pierwszy to oczywiście wspólna integracja. Poznajemy się i dajemy się poznać. Czeka nas dużo rozmów, a przyjacielska atmosfera pozwoli się rozluźnić przed wyzwaniami dni następnych.

 

Summer Camp 2020: Po dojechaniu na miejsce po południu, zakwaterowaliśmy się, odpoczęliśmy chwilę po podróży po czym ruszyliśmy poznać okolicę. Po kilku godzinach odpoczynku na łące i wstępnym zapoznawaniu, wróciliśmy do ośrodka, zjedliśmy kolację i zoorganizowaliśmy sobie czas wolny. Ok 23 położyliśmy się do snu, bo ma czekać nas jutro aktywny dzień.

Eksplorujemy własne granice w zakresie wytrzymałości fizycznej - zadania i dyscypliny wytrzymałościowe. Wszystko robimy w granicach własnych możliwości. Gwarantujemy zakwasy dnia następnego.

Summer Camp 2020: Poranna pobudka, krótka rozgrzewka oraz śniadanie. Tego dnia łatwo nie było. Wielokilometrowe biegi, noszenie wielkich kłód w parach, zmaganie się z żywiołem oraz z byciem mokrym po nieduanych przeskokach przez rzeki... Brzmi strasznie, ale każdy dał radę (a na obozie nie było wcale dużo sportowych świrów). Po takim dniu pozostawało tylko dobrze zjeść, wystawić rzeczy na wysuszenie, umyć się i zasnąć w jednej chwili.

Przyglądamy się celom w naszym życiu.
Co wsprzyja ich osiąganiu, a co przeszkadza na tej drodze?
Czy wartości są ważne w osiąganiu celów?
Co pomaga w okresach "zagubienia"?
Co rzeczywiście  jest porażką?
Czy sukces może zaszkodzić?

Summer Camp 2020: Dzień można podsumować rozważeniem powyższych tematów oraz nocnym szałasem potów (własnorobiona sauna) oraz OGROMNYM OGNISKIEM

To dzień działań i refleksji nad tym jak funkcjonujemy w grupie. Gdzie są granice naszego konformizmu. Czy potrafimy współpracować i tworzyć nową jakość. W jaki sposób?

Summer Camp 2020: Współpracowaliśmy. To był dzień pracy zespołowej. Główną jego atrakcją był kilku godzinny spływ kajakowy.

I każdy urodził się wyjątkowy. To dzień odkrywania własnych talentów, własnej kreatywności i dzielenia się tym z innymi.

Summer Camp 2020: Tego dnia korzystaliśmy z leśnych zaciszy i pobliskich jezior. Po za rozmowami i relaksem, realizowaliśmy się artystycznie przedstawiając sobie w parach w formie rysunków, to jak potoczyły się do tej pory nasze życia i ich przełomowe momenty.

I znowu testujemy wytrzymałość. Tym razem psychiczną. Proponujemy dzień wyciszenia - detoksu od zwyczajowych bodźców. Będzie to dzień postu i milczenia. I głębokiej refleksji nad sobą.

Summer Camp 2020: I tym też ten dzień był. Całodziennym postem (większość zniosła go bardzo dobrze, a śniadanie dnia następnego było niezwykle smaczne). Po za zamym postem, dzień spędzaliśmy głównie w osamotnieniu rozmyślając nad swoim życiem, zadawając sobie trudne pytania, jak i godząc się z prawdami życiowymi takimi, jak na przykład to, że prędzej czy później nasz czas się skończy na tym świecie

Będziemy brać się za bary z tym niełatwym tematem - co to znaczy być mężczyzną w dzisiejszym świecie? Jak pozostać silnym dając sobie prawo do słabości i nie popadania w skrajność?

Summer Camp 2020: I rzeczywiście się nad tym zastanawialiśmy, szukaliśmy odpowiedzi. Tego dnia również przełamywaliśmy siebie robiąc rzeczy na które nie mamy ochoty, współpracowaliśmy aby stworzyć własny taniec mocy, a na sam koniec zakończyliśmy obóz inicjacją. Głośne, niezwykłe i pamiętne przeżycie.

Czy konflikty mogą służyć pogłębianiu relacji i czy należy się ich bać? Jak zachowywac się w konflikcie aby nie prowadził do agresji? Jak artykułować złość aby służyła obu stronom i co najważniejsze jak sprawiac aby nasze wspolne działania były WIN-WIN!

 

Czy jestśmy na tym świecie sami? Czy nasze życie ma głebszy sens? Czy poza nieubłaganym biegiem życia nie warto się czasem zatrzymać i spojrzec na nie z innej perspektywy? Na koniec wyjazdu zadajemy ważne i trudne pytania bez zbędnej ideologizacji.

 

Rozmowy i ćwiczenia podsumowujące.

Miejsce pobytu? Leśna Dolina!

Opiekunowie

Maciej Kamiński

Marek Kaczeński

Mediator i Kurator

Od kilkunastu lat towarzyszy dzieciom i młodzieży na koloniach i obozach jako wychowawca. Prowadzi zajęcia wspierające i motywujące w domu dziecka, domu samotnej matki oraz w kościele. Zainicjował w województwie pomorskim działania wspierające rodziny z osobami z F. A. S. Obecnie wraz z środowiskiem naukowym chce stworzyć program wsparcia dla młodzieży z depresją i myślami samobójczymi. Działa na rzecz wsparcia dziecka i rodziny w wielu fundacjach i stowarzyszeniach. Aktywnie uprawia piłkę nożną i bieganie. Mąż i ojciec dzieci swoich i adoptowanych.

Marek Kamiński

Maciej Kamiński

Coach i Trener

Doradca personalny i coach z ponad 20-letnim doświadczeniem. Ukończył Ekonomię oraz Dziennikarstwo na UG a obecnie studiuje Psychologię na SWPS. Uwielbia wspierać, zachęcać i motywować innych do rozwiązywania swoich problemów, znajdowania odpowiedzi na ważne pytania i poszukiwania inspiracji do zmiany. Miłośnik koszykówki, morsowania i wędkarstwa. Prywatnie spełniony mąż i ojciec dwójki cudownych córek.

Andrzej Wróblewski

Andrzej Wróblewski

Psycholog

Psycholog z 15 letnim doświadczeniem.
W swojej pracy w gabinecie pomaga ludziom odnaleźć odwagę żeby spotkać się zarówno ze swoją słabością jak i siłą. Pozwala odnaleźć im siebie i swój potencjał. Prywatnie jest mężem i ojcem trójki dzieci.

  • Głodny nie będziesz. Codzienne na śniadanie i kolacje masz składniki, aby przygotować wraz z innymi to na co macie akurat ochotę. Gotowy, ciepły obiad jest zapewniany z zewnątrz, a przy całodziennych wyjściach nie zabraknie również kanapek, wody i drobnych przekąsek.
  • Otrzymujesz zakwaterowanie, czyli własne łóżko, łazienkę i kilku kumpli w pokojowym pakiecie.
  • Możesz w wolnych chwilach korzystać z atrakcji obozowych: worek i rękawice bokserskie, hamak, piłki do gry czy też narzędzia, takie jak na przykład siekiera do rąbania drewna na ognisko
  • Wybierając się na obóz wyjedziesz z niego z pakietem nowych doświadczeń. Zeszła edycja charakteryzowała się nie tylko przekraczaniem rzek wpław, potem, zmęczeniem i dzikością, ale i możliwością lepszego poznania siebie. Jak często masz okazję być tylko sam ze sobą i po prostu pomyśleć? Tu masz czas, aby znaleźć odpowiedzi na kilka ważnych pytań.
  • Jeśli tylko będziesz chciał to zintegrujesz się z współtowarzyszami. 10 dni to czas w którym, można kogoś dobrze poznać i przeżyć zarówno te dobre chwile jak i czekające was problemy.
  • Rekomendujemy całkowite pozostawienie świata informacji i elektroniki na te kilka dni za sobą. Nie zmuszamy do tego, a jedynie widzimy w tym wartość. Zwiększa się w ten sposób kontrolę nad sobą oraz poprawia swój sen.
  • Możesz liczyć na indywidualne podejście opiekunów. Oznacza to, że oni rzeczywiście chcą poznać Ciebie, to jaki jesteś, z jakimi problemami się zmagasz, a jeśli potrafią to pomóc ci je rozwiązać lub na takie rozwiązanie naprowadzić

Koszt tego wszystkiego?

*Cena ważna do końca maja 2021
 Po tym okresie cena wzrasta do: 1590zł

Dalej się zastanawiasz?

Zobacz, jak wyglądała zeszłoroczna edycja i to co mają do powiedzenia organizatorzy

summer camp 2020

Od organizatorów