The Grade

Summer Camp 2021

10 DNI DOBREJ ZABAWY

Od 5 do 15 sierpnia!

The Grade Summer Camp edycja II to wyjazd dla młodzieży 17-23 lat chcących spędzić wakacyjny czas w aktywny i wartościowy sposób. Tym razem, poza mnóstwem aktywności, gier terenowych i zespołowych w ciągu dnia, zamierzamy w częsci wieczornej i refleksyjnej skoncentrować się na wadze… relacji! To w jaki sposób wchodzimy w relacje, budujemy je i dbamy o nie - w dużej mierze determinuje nasz życiowy dobrostan i powodzenie zawodowe. Umiejętności własciwej komunikacji w grupie, związku i pracy należą do jednych z najważniejszych kompetencji XXIw.!”

Dzień

Od ranka do zmierzchu dominuje ruch. Jesteśmy aktywni, wykonujemy zadania, przekraczamy swoje bariery.

Wieczór

Czas na ognisko, a przy nim zasłużony odpoczynek, dyskusje, gry planszowe i czas wolny.

Dzień pierwszy to oczywiście wspólna integracja. Poznajemy się i dajemy się poznać. Czeka nas dużo rozmów, a przyjacielska atmosfera pozwoli się rozluźnić przed wyzwaniami dni następnych.

 

Summer Camp 2020: Po dojechaniu na miejsce po południu, zakwaterowaliśmy się, odpoczęliśmy chwilę po podróży po czym ruszyliśmy poznać okolicę. Po kilku godzinach odpoczynku na łące i wstępnym zapoznawaniu, wróciliśmy do ośrodka, zjedliśmy kolację i zoorganizowaliśmy sobie czas wolny. Ok 23 położyliśmy się do snu, bo ma czekać nas jutro aktywny dzień.

Relacyjność budujemy m.in. przez wspólne działanie i pokonywanie trudności. Na początek sprawdzimy się w pracy zespołowej w terenie – bez obaw: razem damy radę!

Żeby budować efektywne relacje z innymi powinniśmy w pierwszej kolejności umieć komunikować się, być ze sobą. Mieć minimum samoświadomości dotyczącej tego co jest dla mnie ważne, jakie są moje mocne i słabe strony.

Odkrywamy fundamenty naszych wzorów relacyjnych. Skąd się wzięły i jakie dają mi korzyści i zagrożenia. Jak mogę je poznać i wykorzystać w celu tworzenia dobrych, harmonijnych i zdrowych relacji z innymi

Kiedy już znamy swoje mocne i słabe strony w kontaktach z innymi określamy granice naszej relacyjności. Jak bardzo potrzebuję się odsłaniać i pokazywać innym? Czy życie za spędzone za różnymi ‘maskami’ daje szczęście? Czy wchodzenie w głębsze relacje ma sens?

Na czym polega zdrowy związek mężczyzny i kobiety? Jak kształtować komunikację w związku aby go pogłębiała i jak eliminować niepotrzebne dystraktory? Rozmowy z dojrzałymi mężczyznami o ich doświadczeniach płynących z wieloletnich podróży we dwoje przez życie. Czy istniej ‘męska przyjaźń’?

Przyjrzymy się rolom w jakie wchodzą w grupie innych osób. Jakie są ich mocne i słabe strony. Jak bardzo mogę skorzystać na feedbacku grupowym i jak dużą pomocą jest posiadanie społecznej grupy wsparcia.

Czy konflikty mogą służyć pogłębianiu relacji i czy należy się ich bać? Jak zachowywac się w konflikcie aby nie prowadził do agresji? Jak artykułować złość aby służyła obu stronom i co najważniejsze jak sprawiac aby nasze wspolne działania były WIN-WIN!

 

Czy jestśmy na tym świecie sami? Czy nasze życie ma głebszy sens? Czy poza nieubłaganym biegiem życia nie warto się czasem zatrzymać i spojrzec na nie z innej perspektywy? Na koniec wyjazdu zadajemy ważne i trudne pytania bez zbędnej ideologizacji.

 

Rozmowy i ćwiczenia podsumowujące.

Miejsce pobytu?
Ośrodek Gałęziaki - Waplewo Wielkie

Opiekunowie

Maciej Kamiński

Marek Kaczeński

Mediator i Kurator

Od kilkunastu lat towarzyszy dzieciom i młodzieży na koloniach i obozach jako wychowawca. Prowadzi zajęcia wspierające i motywujące w domu dziecka, domu samotnej matki oraz w kościele. Zainicjował w województwie pomorskim działania wspierające rodziny z osobami z F. A. S. Obecnie wraz z środowiskiem naukowym chce stworzyć program wsparcia dla młodzieży z depresją i myślami samobójczymi. Działa na rzecz wsparcia dziecka i rodziny w wielu fundacjach i stowarzyszeniach. Aktywnie uprawia piłkę nożną i bieganie. Mąż i ojciec dzieci swoich i adoptowanych.

Marek Kamiński

Maciej Kamiński

Coach i Trener

Doradca personalny i coach z ponad 20-letnim doświadczeniem. Ukończył Ekonomię oraz Dziennikarstwo na UG a obecnie studiuje Psychologię na SWPS. Uwielbia wspierać, zachęcać i motywować innych do rozwiązywania swoich problemów, znajdowania odpowiedzi na ważne pytania i poszukiwania inspiracji do zmiany. Miłośnik koszykówki, morsowania i wędkarstwa. Prywatnie spełniony mąż i ojciec dwójki cudownych córek.

Andrzej Wróblewski

Andrzej Wróblewski

Psycholog

Psycholog z 15 letnim doświadczeniem.
W swojej pracy w gabinecie pomaga ludziom odnaleźć odwagę żeby spotkać się zarówno ze swoją słabością jak i siłą. Pozwala odnaleźć im siebie i swój potencjał. Prywatnie jest mężem i ojcem trójki dzieci.

  • Głodny nie będziesz. Codzienne na śniadanie i kolacje masz składniki, aby przygotować wraz z innymi to na co macie akurat ochotę. Gotowy, ciepły obiad jest zapewniany z zewnątrz, a przy całodziennych wyjściach nie zabraknie również kanapek, wody i drobnych przekąsek.
  • Otrzymujesz zakwaterowanie, czyli własne łóżko, łazienkę i kilku kumpli w pokojowym pakiecie.
  • Możesz w wolnych chwilach korzystać z atrakcji obozowych: worek i rękawice bokserskie, hamak, piłki do gry czy też narzędzia, takie jak na przykład siekiera do rąbania drewna na ognisko
  • Wybierając się na obóz wyjedziesz z niego z pakietem nowych doświadczeń. Zeszła edycja charakteryzowała się nie tylko przekraczaniem rzek wpław, potem, zmęczeniem i dzikością, ale i możliwością lepszego poznania siebie. Jak często masz okazję być tylko sam ze sobą i po prostu pomyśleć? Tu masz czas, aby znaleźć odpowiedzi na kilka ważnych pytań.
  • Jeśli tylko będziesz chciał to zintegrujesz się z współtowarzyszami. 10 dni to czas w którym, można kogoś dobrze poznać i przeżyć zarówno te dobre chwile jak i czekające was problemy.
  • Rekomendujemy całkowite pozostawienie świata informacji i elektroniki na te kilka dni za sobą. Nie zmuszamy do tego, a jedynie widzimy w tym wartość. Zwiększa się w ten sposób kontrolę nad sobą oraz poprawia swój sen.
  • Możesz liczyć na indywidualne podejście opiekunów. Oznacza to, że oni rzeczywiście chcą poznać Ciebie, to jaki jesteś, z jakimi problemami się zmagasz, a jeśli potrafią to pomóc ci je rozwiązać lub na takie rozwiązanie naprowadzić

Koszt tego wszystkiego?

*Cena ważna do 10 czerwca
 Po tym okresie cena wzrasta do: 1950 zł

Dalej się zastanawiasz?

Zobacz, jak wyglądała zeszłoroczna edycja i to co mają do powiedzenia organizatorzy

summer camp 2020

Od organizatorów