Mentorzy

Dowiedz się czegoś więcej o osobach, które dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

bartlomiej-glinka-829x1024

Bartłomiej Glinka

Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, studia ukończył z tytułem magistra na specjalności Handel Morski. Nigdy nie bał się żadnej pracy swoją karierę zawodową rozpoczął pracując jako kelner. Ciężka praca i zdobyta wiedza pozwoliła po kilku latach na objęcie stanowiska w spółce Evegreen Marine Corporation. Następnie przez 4 lata był dyrektorem oddziału w firmie Rohlig Suus Logistics SA. Aktualnie jest jednym ze współwłaścicieli spółki Omida, zatrudniającej ponad 500 osób na terenie całego kraju. Firma została zbudowana od podstaw – dzisiaj przekracza przeszło 500 mln sprzedaży rocznie. Założyciel Akademii Rozwoju Osobistego Columbus, w której to członkowie mogą zdobyć praktyczną wiedzę z różnych branż, poszerzyć swoje horyzonty, poznać ciekawe osoby i znaleźć inspiracje dzięki cyklicznie organizowanym spotkaniom. Jest również członkiem rady ekspertów Uniwersytetu Gdańskiego oraz wykładowcą Politechniki Gdańskiej.

Marek Rostowski

Absolwent Akademii Morskiej w Gdyni na kierunku Towaroznawstwo i Ładunkoznawstwo na wydziale Administracji. Absolwent studiów MBA Wyższej Szkoły Bankowej Gdańsku. Ukończył szkolenia przeprowadzone przez Harvard Business Review. Członek Rady Ekspertów Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2002 roku związany z branżą TSL, która od zawsze była jego pasją. Współzałożyciel Omida Group. W pracy zawodowej skupia się na inwestowaniu w ludzi. Jego celem biznesowym jest powiększanie posiadanego kapitału oraz rozszerzanie działalności firmy na każdym poziomie funkcjonowania, począwszy od kadr, przez zaplecze technologiczne, po budowanie dobrych i długotrwałych relacji biznesowych.

Waldemar Fijołek

Swoją karierę rozpocząłem w ACNielsen (obecnie Nielsen), amerykańskiej firmie badawczej specjalizującej się w analizach rynku FMCG następnie pracowałem w dziale marketingu Jutrzenka SA (obecnie: Colian) awansując na stanowisko rzecznika prasowego i kierownika marketingu strategicznego kolejnym miejscem pracy była Fota SA, gdzie objąłem stanowisko dyrektora ds marketingu i PR wraz z rozwojem grupy kapitałowej Fota objąłem funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Fota Hungary w Budapeszcie praz członka zarządu przejętego słowackiego dystrybutora części AMS Presov prawie 10 lat podjąłem decyzję o założeniu własnej firmy. obecnie prowadzę w Sopocie spółkę VEIDIK Zarządzanie Nieruchomościami zajmującą się obsługą inwestycji deweloperskich, aktualnie zatrudniamy prawie 40 osób i obsługujemy 12 deweloperów i zarządzamy nieruchomościami o powierchni ponad 400 tys m2 prywatnie od 16 lat żonaty, ojciec piątki dzieci, pasjonat żeglarstwa, ping ponga i Jastarni.

Paweł Korzenecki

Wychowawca i nauczyciel. Entuzjasta historii, mnemotechnik i neuronauk. W 2019 r. zakończył projekt biznesowy, w którym był współwłaścicielem spółek z Grupy Profit Plus. Odpowiadał za marketing i promocję marki Profit Plus oraz za zarządzanie finansami i budżetami w grupie. Wspierał również początkujących przedsiębiorców w procesie budowy i rozwoju ich biznesów. Nałogowy networker i pochłaniacz literatury biznesowo-rozwojowej. Autor artykułów w prasie biznesowej (Magazyn Pomorski, Magazyn ESTATE). Prowadzi działalność gospodarczą od 2010 roku najpierw w formie jednoosobowej działalności, później spółek kapitałowych. We wcześniejszym etapie rozwoju zawodowego był trenerem technik pamięciowych. Magister historii. Ukończył studia podyplomowe na WSB, na dwóch kierunkach: marketingowym i menedżerskim. Przez 6 lat swojej drogi zawodowej nauczał historii w liceum ogólnokształcącym. Miłośnik historii Gdyni – współautor “Wędrówek po dziejach Gdyni” cz. II pod red. prof. Tomasza Stegnera. Wieloletni instruktor harcerski w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. W latach 2012-2016 pełnił funkcję Komendanta Pomorskiej Chorągwi Harcerzy. Jako instruktor uczestniczył w wielu programach mentoringowych jako podopieczny i jako opiekun. Z zamiłowania barista i koneser dobrej kawy. Kiedyś aktywny żeglarz ze stopniem sternika jachtowego. Skiper jachtu regatowego “Dobosz”, pływającego w barwach Jacht Klubu Marynarki Wojennej “Kotwica”. Podróżnik motocyklowy zbierający kolejne kilometry na swojej Hondzie Transalp. Uwielbia rekreacyjnie grać z przyjaciółmi w unihokeja i planszówki. Rodzinnie szczęśliwy mąż, starający się być również dobrym ojcem dla swoich dwóch małych urwisów.

Maciej Stępa

„Zarobienie pierwszego miliona złotych na giełdzie nauczyło mnie, że prawdziwa satysfakcja płynie tylko z realnie wykonanej pracy. Utrata spadku nauczyła mnie pokory. Harcerstwo nauczyło mnie służby. Doświadczenia zawodowe ze świata korporacji otworzyły mi oczy na możliwości biznesu. Pięć kierunków studiów nauczyło mnie szanować ludzi za to kim są, a nie za to jakie mają dyplomy. Wierzę głęboko w to, że prawdziwy lider to ktoś kto wszystkim służy. Jestem zwolennikiem tezy, że „jeśli chcesz zarabiać musisz nauczyć się dawać”. Wszystkie moje dotychczasowe nauki i doświadczenia wykorzystuję prowadząc i współtworząc firmę doradczą Profit Plus, a moim prawdziwym CV są przede wszystkim firmy i ludzie, którym pomogłem się rozwinąć.”

Jakub Montewka

Zawodowo profesor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Uniwersytetu Technicznego w Wuhan w Chinach, pracownik naukowy uniwersytetu Aalto w Finlandii, pierwszy oficer nawigator. Doświadczenie i dobre nawyki zawodowe zdobywał najpierw na morzu, pracując przez 6 lat jako oficer nawigator, następnie na Uniwersytecie Aalto w Finlandii, gdzie przez kolejne 8 lat współtworzył i prowadził grupę naukową. Prywatnie mąż i ojciec czwórki dzieci, gorący zwolennik aktywnego spędzania wolnego czasu, wartościowej książki oraz dobrej muzyki.

Jacek Naliwajek

dziennikarz radiowy, sekretarz programu Radia Gdańsk, członek Pomorskiej Rady Oświatowej. Przygodę z radiem rozpoczął w Studenckiej Agencji Radiowej w 1987 roku podczas studiów na Politechnice Gdańskiej. Pracował w Radiowej Agencji Solidarność, Radiu Wolna Europa, Radiu Plus a od 1994 roku w Radiu Gdańsk. Specjalizuje się w tematyce społeczno-politycznej oraz ekonomicznej. Żonaty, troje dorosłych dzieci.

Paweł Korycki

To przede wszystkim przedsiębiorca. Współzałożyciel i Członek Zarządu Profit Plus organizacji zajmującej się doradztwem biznesowym, prawem, podatkami i księgowością. W biznesie poszukuje nowych okazji i przyszłościowych rozwiązań. Jest fanem aktywnego spędzania czasu i ćwiczeń fizycznych. Harcerz w organizacji ZHR. Studiował psychologię biznesu. W życiu stara się dociekać prawdy, nawet jeśli jest ona trudna do akceptacji. Od niedawna ojciec małego Stasia.

Piotr Wiktorowicz

architekt inżynier z dodatkowym wykształceniem pedagogiczno-teologicznym mąż jednej żony ojciec trzech psotnic od wielu lat czynny w zawodzie, obecnie na poziomie menadżera zespołu projektowego interesuję się wszystkim co wiąże się z architekturą, bo lubię to co robię lubię patrzeć jak z myśli powstaje konkretna rzeczywistość – lubię brać w tym udział lubię zmieniać to co mnie otacza – bo widzę tego potencjał a dla równowagi duchowej biegam… i uwielbiam zakładać rękawice bokserskie 

Grzegorz Borkowski

Współzałożyciel i CEO infoShare (infoshare.pl) - cyklicznej, corocznej konferencji technologicznej – największej konferencji tego typu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Ostatnia edycja zgromadziła 6000 uczestników, w tym ok. 500 startupów z ponad 40 krajów. Współzałożyciel i CEO Fundacji infoShare – NGO, którego głównym celem jest propagowanie wiedzy o nowych technologiach i startupach. Współzałożyciel infoShare Academy – firmy szkoleniowej pomagającej przebranżowić się do zawodu programisty. Członek Rady Programowej Fundacji Startup Poland. Trójmiejski koordynator oraz moderator kursów Akademii Familijnej przeznaczonych dla rodziców dzieci w dowolnym wieku (akademiafamilijna.pl). Szczęśliwy mąż i ojciec czwórki dzieci.

Maciej Kotarski

Zawodowy negocjator i sprzedawca, obecnie szef zespołu negocjatorów i dyrektor wynajmu Olivia Business Centre w Gdańsku, od 10 lat odpowiedzialny za komercjalizację tego największego projektu biurowego w Polsce. Poprzednio Partner i Członek Zarządu TPS Reapolis, a jeszcze wcześniej trener prowadzący najbardziej zaawansowane szkolenia sprzedaży i negocjacji na rynku, przeznaczone do sprzedaży skomplikowanych i wysokowartościowych usług i produktów. W ramach OBC odpowiedzialny za negocjacje z kluczowymi Rezydentami Olivia Business Centre, m.in. z Amazon, Bayer, Energa, Fujifilm, Medicover, Nordea, PwC, Ricoh, thyssenkrupp. Od samego początku bierze także czynny udział w projektowaniu wszystkich budynków kompleksu oraz w tworzeniu rozwiązań marketingowych dla OBC. Pracę łączy z pasją: miłośnik architektury, wielkich biurowców i urbanistyki – uzależniony od biurowców od ponad 30 lat. Prywatnie od ponad 20 lat mąż, a on kilkunastu ojciec dwóch synów.

Łukasz Balwicki

Doktor nauk medycznych, specjalista zdrowia publicznego, adiunkt w Zakładzie Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Kierownik Uniwersyteckiej Poradni Leczenia Zespołu Uzależnienia od Tytoniu oferującej od 10 lat pomoc palącym. Autor wielu publikacji naukowych oraz praktycznych poradników z zakresu poradnictwa dla uzależnionych od palenia papierosów. Koordynator wielu programow i kampanii antytytoniowych realizowanych we współpracy z pracodawcami, samorzadami terytorialnymi i instytucjami administracji rządowej. Autor i lider programów polityki antytytoniowej finansowanych z grantów Bloomberg Initiative prowadzonych w koordynacji ze Światową Organizacją Zdrowia I Campaign for Tobacco-Free Kids. Był Z-cą Dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego ds zdrowia publicznego w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. Współpracuje w charakterze eksperta z WHO i The European Observatory on Health Systems and Policies. Współzałożyciel Szkół Fregata, oferujących edukację spersonalizowaną i zróżnicowaną na płeć. Były prezes a obecnie przewodniczący komisji rewizyjnej Stowarzyszenia SKWER. Zainteresowania: rozwój osobisty, moda męska, rodzina, wychowanie, nowe technologie. Prywatnie maż i ojciec czwórki dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

Józef Ginter

Doktor fizyki, specjalista w dziedzinie neuroinformatyki oraz fizyki medycznej. Stosuje głębokie sieci neuronowe do analizy obrazów w diagnostyce medycznej. Na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego opiekuje się studiami pierwszego stopnia kierunku Fizyka Medyczna. Zaangażowany w wolontariat w hospicjum onkologicznym oraz w projekt PISAK wspierający osoby niepełnosprawne z silnie ograniczoną zdolnością komunikacji z otoczeniem. W ośrodku dla młodzieży Potok (potok.waw.pl) odpowiedzialny za organizację zajęć projektowych dla licealistów. W przeszłości nauczyciel fizyki, wychowawca i tutor w liceum. Gra na gitarze, kocha Wysokie Tatry.

Aleksander Frolikow

Absolwent WSB i UG, współzałożyciel TRICARGO www.tricargo.eu od przeszło 18 lat związany z branżą shippingową, a w międzyczasie zapalony sportowiec i człowiek o wielu pasjach. Jako mąż i ojciec stale motywuje siebie i swoje otoczenie do czerpania pozytywnej energii. Wierzę, że każdy jest kowalem własnego losu. Ulubiona maksyma – Możesz przespać życie albo iść do przodu.

Krzysztof Pawlak

Związany z rynkiem finansowym od 2004 roku. Ścieżkę zawodową rozpoczął w międzynarodowej firmie doradczej Deloitte, gdzie był odpowiedzialny za badanie sprawozdań instytucji finansowych w tym funduszy inwestycyjnych, banków, ubezpieczycieli oraz przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych, badania due diligence, testowanie procedur kontroli wewnętrznej oraz usługi doradcze. Zajmował stanowisko Starszego Audytora w ING Bank Śląski S.A., angażując się w audyty procesów biznesowych, doradztwo, audyty wdrażania modeli ryzyka kredytowego. Od 2010 dyrektor finansowy w międzynarodowych przedsiębiorstwach z rynku nieruchomości, produkcyjnych. Odpowiedzialny za rozwój biznesu, zewnętrzne relacje z podmiotami finansowymi, jak również przygotowanie i nadzór nad budżetem, księgowością oraz sprawozdawczością finansową. Ukończył kierunek Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada tytuł Biegłego Rewidenta, członek Polskiej Izby Biegłych Rewidentów. Prywatnie ojciec 2 dzieci, pasjonat historii i strzelectwa sportowego.

Rafał Szporko

Doświadczony konsultant i menedżer w obszarach doradztwa finansowego, planowania inwestycji i oceny projektów w sektorze publicznym. Absolwent ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od ponad 10 lat pełni funkcję prezes zarządu spółki doradczej DS CONSULTING, świadczącej usługi dla wielu podmiotów publicznych w tym dużych miast, województw i spółek komunalnych. Uczestniczył w realizacji wielu projektów w tym opracowywaniu studiów wykonalności, analiz zdolności kredytowej, emisji obligacji, strukturyzacji projektów inwestycyjnych, budowaniu modeli finansowych etc. Kierował zespołami doradców przygotowujących takie projekty jak budowa Europejskiego Centrum Solidarności, Pomorskiej Kolei Metropolitalnej czy Trasy Sucharskiego w Gdańsku. Doświadczenie zawodowe nabył realizując projekty dla firm i instytucji z Polski, Ukrainy, Bułgarii, Rosji, Mołdawii i Gruzji. Gra w piłkę, żegluje, gra na gitarze oraz kocha chodzić po górach. Mąż oraz ojciec 4 synów i 2 córek.

Piotr Witek

biegły rewident, FCCA, MBA. Piotr przez prawie 11 lat był związany z francuskim Totalem, jednym w największych koncernów światowych, jako dyrektor finansowy, skarbnik i sekretarz zarządu Hutchinson Poland, producenta części motoryzacyjnych z gumy i tworzyw sztucznych. W czasie swojej pracy w Hutchinsonie przeprowadził wiele zmian, w tym w zakresie budowania nowych struktur organizacyjnych, wdrażania systemów IT czy prowadzenia inwestycji green field. Powołał do życia Centrum Usług Wspólnych i zarządzał zmianami wynikającymi ze wzrostu organizacji z poziomu 100 milionów złotych przychodów rocznie przy zatrudnieniu 500 osób do 1,4 miliarda złotych przychodów i zatrudnieniu bliskim 4500 pracowników. Praca w Hutchinsonie spowodowała konieczność migracji z Gdańska na Południe Polski, a następnie powrotu do Gdańska, co ubogaciło doświadczenie życiowe Piotra. Obecnie Pełni funkcję Prezesa Zarządu REWIT, jednej z największych rodzinnych, polskich firm audytorskich (14 ta pozycja wśród wszystkich audytorów w Polsce) , zarządza ponad 130 osobowym zespołem działającym w 10 lokalizacjach w Polsce. Aktywnie uczestniczy w badaniu sprawozdań finansowych, w tym firm giełdowych, banków, oraz przedsiębiorstw z różnych sektorów gospodarki. Od wielu lat działa jako trener i doradca w procesach przekształceniowych, akwizycyjnych, wycenie przedsiębiorstw. Prywatnie mąż i ojciec 4ki dzieci. Od 2019 Członek Krajowej Rady Biegłych Rewidentów oraz Prezes Regionalnego Oddziału tej organizacji. Z wykształcenia muzyk (ukończony pierwszy rok Akademii Muzycznej w Gdańsku), specjalność akordeon guzikowy.

Błażej Kucharski

Zawodowo od sześciu lat związany z rynkiem nieruchomości komercyjnych jako Dyrektor Regionalny w Colliers International – jednej z największych firm doradztwa nieruchomości na świecie. Odpowiada za rozwój biznesowy firmy w Trójmieście. Doradza największym organizacją w tworzeniu optymalnego środowiska pracy, efektywnego wykorzystania przestrzeni biurowej. Ma bogate doświadczenie i obszerną wiedzę na temat rynku nieruchomości w Polsce. Specjalizuje się w projektach BPO, SSC, IT oraz z zakresu sektora publicznego. Od początku pracy w Colliers Błażej reprezentował Najemców na łączną powierzchnię przekraczającą 80 000 m2. Wśród Klientów, których Błażej reprezentował w procesie wynajmu powierzchni biurowej, znalazły się między innymi następujące firmy: Nordea Bank, Manpower, Your CCC, Broadridge, PwC, Adecco Poland, Provident Polska, Procam, AirHelp, Asseco DS, Geoban, UPC, H&M, Medicover, Deloitte Zanim dołączył do zespołu Colliers International w 2013 roku, przez 10 lat pracował w administracji publicznej w Centrum Obsługi Biznesu i Biurze Prezydenta Miasta Sopotu. Tam zajmował się promocją gospodarczą i obsługą inwestycyjną i turystyką. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci. Największą pasją jest żeglarstwo i kitesurfing. Od ponad 6 miesięcy uczy się grać na trąbce.

Tomasz Krupa

Przedsiębiorca, geodeta uprawniony, współwłaściciel spółek z Grupy Geopartner. We wczesnej fazie kariery wykonawca prac geodezyjnych. Obecnie członek zarządu, manager odpowiedzialny w grupie za prace związane z opracowaniami geomatycznymi, bazami danych, systemami dziedzinowymi, cyfryzacją dokumentacji i pracami geodezyjnymi. Szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci.

Tomasz Dębicki

Tomasz posiada ponad 20 – letnie doświadczenie zawodowe związane z działalnością IT w spółkach finansowych (17 lat w bankowości), w tym w zarządzaniu spółką IT prowadzącą outsourcing informatyczny oraz software-house, a także w tworzenie wizerunku firmy i wprowadzaniu nowej marki na rynek. W swojej karierze zawodowej był odpowiedzialny za implementację rozwiązań z zakresu m.in. restrukturyzacji IT, cyberbezpieczeństwa, zarządzania zmianą, a także za rozwój biznesu i budowanie marki. Doskonale potrafi łączyć ze sobą aspekty biznesowe i techniczne, zawsze znajdując optymalne rozwiązania. Absolwent Politechniki Gdańskiej i francuskiej ENSPM w Paryżu, wykładał na PG oraz na WSB, a obecnie wolontaryjnie prowadzi zajęcia z zarządzania projektami IT na specjalności Biznes Elektroniczny UG. Tomasz jako niezależny konsultant pomaga przedsiębiorcom organizować pracę IT w firmach dobierając partnerów outsourcingowych i ustawiając procesy, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów bezpieczeństwa informatycznego oraz danych. Lubi ludzi i pracę z nimi, ceniąc przede wszystkim uczciwość i rzetelność. W 100% zgadza się z Michael’em Dell, że „Technology doesn’t solve the world’s problems, people do”. Ojciec dorosłych już córek, były instruktor harcerski, uczestnik licznych marszy na orientację, męskiej wyprawy na Spitsbergen, a także zapalony narciarz i zwolennik wszelkich form aktywnego spędzania wolnego czasu (wędrówki, bieganie, rower, narty biegowe, żeglowanie).

 

Dominik Landa

Jestem związany z branżą żeglugowa i TSL od 15 lat a moja przygoda rozpoczęła się, kiedy dołączyłem do armatora Maersk Line, jako odpowiedzialny za operacje portowe linii w Polsce, stopniowo awansując i zwiększając zakres kompetencji do stanowiska Szefa Operacji na Europę Środkowo-Wschodnią. W trakcie pracy w Maersk Line poznałem wielu wspaniałych ludzi i miałem okazję być odpowiedzialnym i uczestniczyć w przełomowych projektach – takich jak wdrożenie pierwszych bezpośrednich zawinięć statków oceanicznych na Bałtyk, co na zawsze zmieniło mapę logistyczną naszego regionu. Nowe połączenia intermodalne, zmianę terminala i portu na DCT Gdansk, całkowita zmiana koncepcji logistyki armatora to były fascynujące tematy, którymi zajmowałem się z wraz ze swoim zespołem. W roku 2011, dołączyłem do DCT Gdańsk, jako Dyrektor ds. Rozwoju, którego zadaniem było opracowanie długoterminowego planu rozwoju terminala oraz koncepcji współpracy z Pomorskim Centrum Logistycznym na bazie Port Centric Logistics. Wkrótce potem, objąłem funkcję Dyrektora Handlowego DCT Gdansk, odpowiedzialnego za sprzedaż, obsługę klienta, rozwój, działalność marketingową oraz odpowiedzialność za magazyn CFS. Nasze sukcesy są sukcesami moimi, ale tez mojego zespołu młodych, ambitnych profesjonalistów, z którymi mam przyjemność pracować. Ostatnie 9 lat to pasmo fascynujących projektów, miałem okazję być członkiem zespołu T2, brałem aktywny udział w procesie sprzedaży terminala. Pozyskałem nowych klientów żeglugowych, najpierw armatora MSC wraz z powstaniem aliansu 2M, później aliansu G6, potem aliansu OCEAN w miedzy czasie, równie ważnych klientów żeglugowych, spedytorów, operatorów intermodalnych czy klientów bezpośrednich. Jestem absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, katedry Transportu I Logistyki oraz ukończyłem studia Executive MBA na Gdańskiej Fundacji Kształcenia Managerów. Od 3 lat wykładam również na Wyższej Szkole Bankowej w ramach współpracy Szkoły z DCT Gdansk. Jestem członkiem panelu ekspertów przy Wydziale Ekonomicznym UG oraz otrzymałem Medal za Zasługi w Rozwoju Gospodarki Morskiej. Prywatnie jestem mężem Danusi i tatą dwójki najwspanialszych dzieci na świecie – Piotrka i Mai. Pasjonuję się motoryzacją, podróżami, uprawiam sport ( bieganie, narciarstwo, tenis, pływanie). Lubię kino i literaturę a nade wszystko spędzać czas z rodziną.

Krzysztof Herdzik

Przedsiębiorca Konsultant w zakresie innowacji i zarządzania zmianą Międzynarodowy Lider Współzałożyciel amerykańskiego startupu Fourpointzero pomagający organizacjom w transformacji cyfrowej. 16 lat doświadczenia zawodowego w zarządzaniu finansami, międzynarodowymi strukturami korporacyjnymi na najwyższych stanowiskach zarządczych. Ponad 29 tys. godzin doświadczenia w zarządzaniu zespołami. Współpracował z firmami na 5 kontynentach i z 30 krajów, w tym z ponad 20 z listy Fortune 500. Absolwent Harvard Business School, kierunek Disruptive Business Models. Zakładał i zarządzał jednym z pierwszych centrów BPO w Trójmieście dla globalnego lidera w branży outsourcingowej. Centrum zostało wyróżnione przez Firmę AON nagrodą najlepszego pracodawcy oraz najlepszym Centrum BPO przez Fundację ProProgressio. W 2015 roku został wyróżniony jako najlepszy manager w Europie Środkowo-Wschodniej w branży outsourcingowej. Mentor podczas Gdańsk Business Week – tygodniowego programu dla młodzieży w zakresie przedsiębiorczości oraz w 10 miesięcznym programie „Na Start” dla młodzieży z domów dziecka. Mówca, prelegent I panelista na wielu między narodowych konferencjach w zakresie przywództwa, innowacji i udoskonalania procesów. Wykładowca Uniwersytetu Humanistyczno -społecznego SWPS w zakresie zarządzania zmianą. Zapalony KIte Surfer.

Jakub Gorski

Z wykształcenia jestem ekonomistą, przez 10 lat pracowałem w biznesie jako szef projektów szkoleniowych oraz eventów firmowych, a moją pasją i obszarem, w którym mam największe doświadczenie jest działalność w organizacjach pozarządowych. Od 2009 roku jestem prezesem Towarzystwa Edukacyjnego Lokomotywa, prowadzącego przedszkole i szkołę podstawową w Sopocie oraz kształcącego rodziców. Inicjuje wiele akcji społecznych, mających na celu pomaganie innym oraz budowanie postawy patriotycznej, np. Gala Bohaterów – koncert dedykowany pamięci zasłużonych Polaków w Filharmonii Bałtyckiej. Jestem współzałożycielem Fundacji Trzeba Marzyć. Wierze, że spełnianie pragnień dzieci, które cierpią na choroby zagrażające ich życiu, przynoszą promienie słońca w najtrudniejszych momentach. Od 25 lat prowadzę akcję Zostań św. Mikołajem kierowaną do osób starszych i samotnych, oraz ubogich rodzi wielodzietnych, które z grupą ponad 60 wolontariuszy odwiedzamy w dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Jestem trojmiejskim liderem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Wydarzenia, które od 2014 roku gromadzi za każdym razem na 50-cio kilometrowej trasie blisko 1000 osób. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem Pauliny i ojcem Zosi, Antka, Maksa, Franka i Stasia. Moją sportową pasją jest żeglarstwo i narciarstwo, które uprawiam od piątego roku życia i którym zarażam moje dzieci, przyjaciół i wychowanków Lokomotywy.

Piotr Mielcarek

Od 20 lat prowadzi Specjalistyczną Poradnię Lekarską Intermed. Posiada duże doświadczenie zawodowe zdobyte podczas wieloletniej praktyki w Klinikach Położnictwa i Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku, a także w czasie licznych staży i szkoleń zagranicznych. Poza merytoryczną wiedzą i umiejętnościami zawodowymi posiada doświadczenie w poradnictwie rodzinnym i komunikacji interpersonalnej. W latach 1993-2013 r. pracował jako asystent, a nastepnie adjunkt i starszy specjalista oddziału Ginekoogii na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku. Następnie jako konsultant ginekologii oraz lekarz Poradni Ginekologii Onkologicznej w Wojewódzkim Centrum Onkologii, Poradnii LUXMED i Batlimed, a od 14 lat do dnia dzisiejszego samodzielny konsultant i specjalista położnictwa i ginekologii w Oddziale Chirurgii Ginekologicznej Szpitala SWISSMED w Gdańsku. Od 16 roku życia aktywnie uczestniczy w związanych z Ruchem Światło-Życie i Odnową Charyzmatyczną wspólnotach formacji osobistej i rodzinnej. Prywatnie mąż i ojciec trójki dzieci. Pasje to rodzina, góry, sport, dobra muzyka, kultura łacińska i leśniczówka.

Zbigniew Szyca

Absolwent Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, studia ukończył z tytułem magistra o specjalności Siłownie Okrętów i Obiektów Oceanotechnicznych. Pierwsze kroki projektanta stawiał w biurze projektowym Stoczni Północnej należącej do grupy Remontowa jako asystent techniczny. Konsekwentnie rozwijał swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe w kolejnych branżach oraz sektorach biznesu morskiego pracując na stanowisku projektanta, kierownika projektu, dyrektora i szefa marketingu. Obecnie Prezes Zarządu oraz współwłaściciel spółki NED-Project, która realizuje projekty dla armatorów krajowych i zagranicznych według własnych autorskich projektów.

Maciej Kamiński

Jestem doradcą personalnym i coachem z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym w biznesie w tym kilkunastoletnim jako menadżer w jednej z czterech największych grup energetycznych w Polsce. Ukończyłem Ekonomię oraz Dziennikarstwo na UG a obecnie studiuję Psychologię na SWPS. Uwielbiam wspierać, zachęcać i motywować innych do rozwiązywania swoich problemów, znajdowania odpowiedzi na ważne pytania i poszukiwania inspiracji do zmiany. Moją pasją jest działalność społeczna na rzecz różnych grup społecznych. Przez wiele lat kierowałem Habitat for Humanity/Gdansk (budowa domów dla osób w potrzebie mieszkaniowej) a obecnie przewodniczę Fundacji Tydzień Małżeństwa (wspieranie i umacnianie relacji w związkach). Spełniony mąż i ojciec dwóch wspaniałych córek.

Kacper Stachowski

Doktor Nauk Ekonomicznych. Executive Master of Business Administration. Wykładowca akademicki. Autor licznych publikacji w dziedzinie wynagrodzeń, strategii rozwoju oraz dialogu społecznego. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Menedżer z blisko dziesięcioletnim doświadczeniem w zarządzaniu, począwszy od sektora prywatnego, poprzez organizację pozarządową, działalność gospodarczą, po sektor państwowy. Zawodowo związany z sektorem energetycznym. „We wszystkim co się robi w życiu i w biznesie muszą być wyniki i atmosfera.”

 

Tomasz Wróblewski

Coach (ICF), doradca biznesowy, interim manager i lider w biznesie. Właściciel projektu „CoachingON & Training” (www.coachingon.pl). Ukończył podyplomowe studia GFKM w Gdańsku, a następnie CBS Executive w Kopenhadze. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu w środowisku krajowym i międzynarodowym. Zajmował się budowaniem nowych struktur oraz zarządzaniem dużymi międzynarodowymi organizacjami. Przez ponad 20 ostatnich lat kariery zawodowej pełnił w kilku krajach europejskich role Dyrektora Sprzedaży i Marketingu oraz Dyrektora Zarządzającego. Specjalizuje się w szeroko pojętych obszarach wsparcia biznesu i rozwoju przywództwa, m.in.: w budowaniu skutecznych struktur sprzedaży, obsługi klienta i serwisu oraz w rozwoju ich efektywności. Wykorzystuje coaching, mentoring, doradztwo i trening jako narzędzia do rozwoju kompetencji klientów. Otaczają go trzy wspaniałe kobiety. Jest w tych relacjach partnerem i rodzicem ale nade wszystko łączy ich przyjaźń. Wierzy, że każdy Człowiek i każda organizacja mają ogromny potencjał. Wierzy, że przebudzenie i uwolnienie potencjału pozwala nam spełniać się w swoim świecie – zarówno biznesie jak i domu czy szkole. Gdziekolwiek jest Człowiek jest też potencjał i rozwój.

Igor Gielniak

W szkole podstawowej i średniej uprawiał wyczynowo żeglarstwo m.in. w klasie 420 i 470. Pływanie przy 9 w skali Beauforta zostało mu w pamięci do dziś.

W liceum nauczył się jeździć na nartach i stało się jego pasją – został instruktorem narciarstwa zjazdowego.

Jeszcze przed transformacją ustrojową, założył spółkę i w ciągu 7 lat osiągnął pozycję lidera w branży mebli biurowych w Polsce. Potem przeżył „układ zamknięty” – jego firma została zniszczona przez system fiskalny.

W czasie kariery zawodowej ukończył kursy menedżerskie w Polsce, Norwegii i USA. Obecnie przygotowuje się do obrony doktoratu z dziedziny zarządzania – różnice w pomiędzy menedżerami-kobietami a menedżerami-mężczyznami.

Obecnie jest konsultantem i wykładowcą (na kilku uczelniach) przede wszystkim z dziedziny zarządzania kryzysowego przedsiębiorstwem.

Posługuje się w biznesie czterema językami obcymi.

Filip Nerc

Jestem menedżerem z kilkunastoletnim doświadczeniem w jednej z największych firm z branży finansowej w Polsce. Dodatkowo, od ponad 20 lat angażuję się w działalność kilku organizacji non-profit. Moją pasją jest praca z młodymi liderami i wspieranie ich we wszechstronnym rozwoju. Lubię nowe wyzwania i stale szukam możliwości poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności w obszarze przywództwa.

Marcin Gora

Prawnik z wykształcenia, kierownik projektu z zamiłowania. Przez ponad 10 lat wdrażał systemy klasy ERP w największych polskich przedsiębiorstwach, w tym wielu z listy Polityka500. Od 3 lat kieruje międzynarodowym portfolio projektów w firmie Atos, na który składa się ok 40 projektów rozsianych po całym świecie. Kieruje się zasadą, że najważniejsze w biznesie to budowanie długotrwałych relacji i rozpoznawanie autentycznych potrzeb klienta. Zaangażowany w działalność Fundacji Rodzina na Fali, która skupia się na działaniach na rzecz rodziny i nowoczesnej edukacji. Prywatnie mąż wspaniałej kobiety i ojciec 3 niesamowitych córek. Uwielbia spędzać czas w towarzystwie książek, gier planszowych i dobrej muzyki. Miłośnik rodzinnych wyjazdów.

Waldemar Bryłka

Waldemar Bryłka z wykształcenia i zamiłowania menadżer. Absolwent Zarządzania Gospodarczego Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, oraz Studiów Podyplomowych Prawno – Menadżerskich na Politechnice Gdańskiej. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywał w firmach polskich i zagranicznych, jako menadżer wyższego szczebla w branżach: FMCG, meblowej, poligraficznej, spedycyjnej, hotelowo- gastronomicznej, sportowej, IT, NGO. Ekspert w dziedzinie zarządzania gospodarczego, zarządzania zmianą oraz budowania zespołów pracowniczych. Autor i ekspert programów wspierających i promujących sport, rekreację i kulturę wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych; finansowanych m.in. ze środków Senatu RP, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Środowiska, Unii Europejskiej. Na stałe współpracuje z Wydziałem Ekonomii i Zarządzania Politechniki Gdańskiej jako trener biznesu na Studiach Podyplomowych. Jest założycielem i właścicielem – firmy WB TEAM wspierającej procesy zarządzania w organizacji. Wyznaje zasadę: „w biznesie tak jak w sporcie: liczy się zespół, dobre relacje, szacunek, jasno określone zasady i zaangażowanie”.

Paweł Wasiewicz

Lider, menadżer i doradca w obszarach związanych z zarządzaniem zmianą w organizacjach, specjalista w branży TSL. Ponad 10 letnie doświadczenie pracy w Anglii i Irlandii. Charyzmatyczny, energiczny, optymistycznie nastawiony do świata i ludzi, stawia na pracę zespołową, kreatywność oraz szczerą rozmowę. W biznesie ważne dla niego są relacje z ludźmi, transparentność i wspólne zaufanie. Swoją pasję pracy z ludźmi, realizuje angażując się w projekty, które inspirują społeczeństwo do twórczego myślenia, inicjuje nowatorskie rozwiązania w obszarach związanych z edukacją, rozwojem osobistym i poprawą kultury pracy w Przedsiębiorstwach – Zarządzanie Zmianą. Ambasador Akademii Rozwoju Osobistego Columbus, współzałożyciel Stowarzyszenia Friends Academy Innovative Share, mentor w Projektach O4 Coworking, Uniwersytetu Gdańskiego, zaangażowany w pracę z Organizacjami Pozarządowymi. Preferuje zdrowy i aktywny tryb życia, oparty na trzech filarach, ciało – umysł – dusza. Kultywuje filozofię małych kroków Kaizen, najważniejsza dla niego jest rodzina, dba o to by w jego życiu panowała idea work – life – balance.

Krzysztof Ciuła

Krzysztof Ciuła

Doświadczony finansista, konsultant kariery, coach i mówca.

Partner dużego banku, autor programu „Talent akademia efektywności i przywództwa”, mąż i ojciec, pasjonat gór, dobrej książki i Ewangelii.

Posiada kompleksowe doświadczenie z dziedziny zarządzania, sprzedaży, rozwoju osobistego. Jest ekspertem od nowoczesnej bankowości detalicznej oraz obsługi finansów MSP.

Ponad 1000 godzin pracy jako coach i trener. Ma doświadczenie pracy zarówno z młodzieżą, osadzonymi za zbrodnie przestępcami jak i członkami zarządów spółek giełdowych. Do wszystkich podchodzi z jednakową radością i otwartością.

Wojciech Kowalczyk

Wojciech Kowalczyk

Technolog żywności, założyciel i lead audior EQS International, firmy specjalizującej się w zarządzaniu jakością w branży spożywczej, współpracującej z jednostkami certyfikującymi o zasięgu globalnym. Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie wykładał Zarządzanie Jakością, Wdrażanie TQM oraz Audytowanie zgodnie z normą ISO 9001. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując na wielu stanowiskach związanych z zarządzaniem jakością w firmie Animex. Obecnie aktywny audytor dostawców sieci handlowych i restauracji quick service restaurants. Współpracuje z takimi firmami jak Tesco, Hershey, Burger King i McDonalds, dla których audytuje największe zakłady mięsne w Europie. Pomaga, także rozwijać rodzinną firmę tworząc nowe kanały dystrybucji produktów mięsnych. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci oraz pasjonat rozwoju osobistego.

Paweł Kardach

Wieloletni praktyk w środowisku międzynarodowym - odpowiedzialny za duże
zespoły w branżach usługowych oraz produkcyjnych. Opracowywał strategie,
wdrażał programy komunikacyjne oraz reprezentował oddziały europejskie i
jednostki biznesowe dużych renomowanych firm jako Manager wyższego
szczebla. Pasjonuje się zdrowym stylem życia, posiada uprawnienia
dietetyka oraz trenera personalnego, jest także akredytowanym coachem
ICF oraz właścicielem projektu Manager Kompletny, w którym tworząc
synergię ze swoich doświadczeń i wiedzy wspiera managerów, liderów oraz
przedsiębiorców w poprawie ich wyników, oraz uzyskaniu równowagi w życiu
zawodowym i prywatnym - www.pawelkardach.pl. Regularnie dzieli się
wiedzą nt. przywództwa, rozwoju liderów, coachingu oraz zachowania
równowagi w życiu i w pracy na portalach społecznościowych, jest także
autorem e-booków o tej samej tematyce. Ukończył informatykę  w Wyższej
Szkole Technicznej w Legnicy, jest także absolwentem Polish Open
University/Oxford Brooks University z tytułem MBA.